Vero
Vero
Prisområde: kr 19 250,00 til kr 19 665,00 inkl. mva.
Vero er en skråstilt og lekker hette med sort eller hvitt glass. Skråstilte hetter bedrer innsynet til koketoppen og tar seg flott ut.
Beskrivelse
Vero i hvit farge leveres med stålkanal og den sorte kjøkkenhetten leveres med sort kanal.
Med vendbar motor har du mulighet for uttrekk bak, og kan montere hetten med eller uten kanal.
Vero har energibesparende motor. Touch-panel i front på kjøkkenhetten for enkelt betjening, men fjernkontroll kan også kjøpes til om ønskelig (art. nr. 404127).
Vero har LED-lys for å sikre godt syn over platetoppen.
Kjøkkenhetten leveres for normalventilasjon og resirkulasjon.
Spesifikasjoner
| Bredde | 80 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normalventilasjon (N), Resirkulasjon (R) |
| Metall/Farge | Hvitt glass, Sort glass |
| Energiklasse | A+ |
| Kapasitet | 220/380/530/620 (B 740) |
| Lydnivå | 44/57/64/68 (B 72) |
| Dimensjon uttak | 120 mm, 150 mm |
| Installasjonspakke | Installasjonspakke 1 125 mm, Installasjonspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Ja |
Symbolforklaringer
Produktinformasjon
Mange opplever veggmontert og skapmontert kjøkkenhette som frustrasjon i hverdagen, når man lager mat og i blant kan være uheldig med at hodet dunker borti kjøkkenhetten mens man lar tankene vandre.
Skråstilt kjøkkenhette tilbyr effektivt os oppfang og lavt støynivå, men er vinklet slik at man får bedre innsyn over platetoppen, og sjansen for å dunke hodet i produktet reduseres betraktelig.
Vi har flere ulike, skråstilte kjøkkenhetter som er gode alternativ for en kompakt og plassbesparende kjøkkenhette.
Kjøper du kjøkkenhette for resirkulasjon må kullfilter kjøpes i tillegg (art. nr. 9251). Dette tilbehøret kan legges til ved utsjekk.
Klikk her for å lese om utbyttetid på kullfilter.
Ved resirkulasjon behøver ikke medfølgende kanal å monteres. Lufterist må da legges til.
Lufterist finnes i hvit (art. nr. 9352) og sort (art. nr. 9646).
De fleste plasserer kokesonen mot en vegg på kjøkkenet. Dette forenkler ofte kanalføringen fra kjøkkenavtrekket ut i friluft, enten rett gjennom veggen bak eller rett gjennom taket. Nå kobles ofte også kjøkkenavtrekket til eksterne motorer eller aggregater som er plassert vekk fra kjøkkenet. Montering av rettveggshetter er meget enkelt. Avstanden mellom hette og platetopp bør være fra 50–70 cm. Ved gasskomfyr minimum 65 cm.
Fettfiltrene kan rengjøres i oppvaskmaskinen på maks 50 grader.
