Fabula
Fabula
Fabula er en eksklusiv bordemfang, der giver dig nye muligheder i køkkenet. Den elektroniske hæve/sænke-funktion gør det muligt at skjule emfanget i køkkenøen, når du ikke laver mad.
Beskrivelse
Fabula bordemfang fås i 88 cm bredde og kan leveres med enten sort eller hvidt glas.
Fabula har en rengøringsindikator, der giver besked, når fedtfilteret skal rengøres.
Hæv/sænk bordemfang med LED-lys for god pladsudnyttelse, selv når bordventilatoren ikke er i brug.
Motoren er aftagelig og kan placeres foran/bagpå.
Til normal ventilation eller recirkulation.
Specifikationer
| Bredde | 90 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Normailventilation (N), Recirkulation (R) |
| Metal/Farve | Hvitt glass, Sort glass |
| Energiklasse | A |
| Kapacitet | 230/420/500/600 (B 750) |
| Lydniveau | 39/55/61/66 (B 70) |
| Belysning | LED |
| Mål udtag | 150 mm |
| Installationspakke | Installationspakke 2 160 mm |
| POT-signal | Nej |
Symbolforklaringer
Produktinformation
Denne emhætte leveres som standard uden komfurvagt.
Vi anbefaler dog at tilføje en komfurvagt for at sikre, at du har de bedste brandforebyggende foranstaltninger i dit køkken.
Hvis du køber Fabula til recirkulation, skal der tilkøbes et kulfilter (art.nr. 9239).
