Fabula
Fabula
Fabula är en exklusiv köksfläkt som ger dig nya möjligheter i köket. Den elektroniska höj-/sänkfunktionen gör att fläkten kan döljas i köksön när du inte lagar mat.
Beskrivning
Fabula bänkfläkt finns i 88 cm bredd och kan levereras med antingen svart eller vitt glas.
Fabula har en rengöringsindikator som meddelar när fettfiltret ska rengöras.
Höj/sänk bänkfläkten med LED-lampa för bra användning av utrymmet, även när bänkfläkten inte används.
Motorn är avtagbar och kan placeras fram/bak.
För normal ventilation eller recirkulation.
Specifikationer
| Bredd | 90 cm |
|---|---|
| Ventilasjonstype | Recirkulation (R), Standardventilation (S) |
| Metall/Färg | Hvitt glass, Sort glass |
| Energiklass | A |
| Kapacitet | 230/420/500/600 (B 750) |
| Ljudnivå | 39/55/61/66 (B 70) |
| Belysning | LED |
| Dimension stos | 150 mm |
| Installationspaket | Installationspaket 2 160 mm |
| POT-signal | Nej |
Symbolförklaringar
Produktinformation
Denna fläkt levereras utan spisvakt som standard.
Vi rekommenderar dock att du installerar en spisvakt för att säkerställa att du har de bästa brandskyddsåtgärderna i ditt kök.
Om du köper Fabula för recirkulation måste ett kolfilter köpas till extra (art.nr. 9239).
